Gwarancja
Gwarancja
Warunki gwarancji i zasady konserwacji nawierzchni POLFLEX oraz POLFLEX Sport.
Zadaniem płyt z granulatów gumowych jest zabezpieczenie przed ciężkimi urazami głowy powstających na skutek upadku. Właściwości amortyzujące nawierzchni zapewnia elastyczność materiału z jakiego wykonana jest nawierzchnia – guma i poliuretan. Konsekwencją tych właściwości jest szybsze zużywanie się tych materiałów w porównaniu z nawierzchniami betonowymi, ceramicznymi czy asfaltowymi.
Obowiązkiem Użytkownika, Zarządcy lub Właściciela jest zapobieganie degradacji nawierzchni poprzez przestrzeganie zasad właściwej eksploatacji i konserwacji podłoża.
Z uwagi na w/w przeznaczenie gwarancja zawiera niżej wymienione ograniczenia.
- Okres gwarancji wynosi 36 miesiące od dnia zakupu wyrobów pod warunkiem przestrzegania przez Użytkownika, Zarządcę lub Właściciela warunków montażu, użytkowania i konserwacji nawierzchni oraz zlecenia Sprzedającemu wykonania w 24. miesiącu eksploatacji płatnego przeglądu wraz z konserwacją wykonanej nawierzchni.
- Gwarancja dotyczy nawierzchni z płyt gumowych i elementów dodatkowych POLFLEX ułożonych na podbudowie z kruszyw lub podbudowie betonowej.
- Gwarancją nie są objęte uszkodzenia powstałe z przyczyn zewnętrznych, takich jak: uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, termiczne, zanieczyszczenia, uszkodzenia powstałe na skutek niewłaściwej pielęgnacji ( m.in. posypywanie środkami chemicznymi lub solą), napraw i modyfikacji dokonanych przez osoby nieuprawnione, niewłaściwe użytkowanie, a w szczególności poddawanie nadmiernym obciążeniom, np. przez pojazdy mechaniczne, rowery, rolki itp. lub punktowe obciążenia nawierzchni oraz akty wandalizmu.
- Gwarancja nie obejmuje zmiany tonacji koloru nawierzchni barwionych wynikających z naturalnego ścierania warstwy barwionej ziarenek granulatu gumowego znajdującej się na powierzchni górnej płyt stykającej się z obuwiem lub ciałem użytkownika
- Gwarancja nie obejmuje zmian koloru nawierzchni EPDM pod wpływem działania zmiennych warunków atmosferycznych promieni UV, zanieczyszczeń mechanicznych (pyły) i nie jest uważana za wadę materiału. Dotyczy to szczególnie jasnych kolorów jak np. żółty, pomarańczowy, niebieski, szary. Utrzymanie prawidłowego stanu kolorów wymaga stosowania zasad konserwacji .
- Gwarancji nie podlegają powierzchniowe wykruszenia płyt gumowych powstałe na skutek naturalnego zużywania się nawierzchni pod wpływem eksploatacji.
- Płyty w okresie użytkowania mogą ulegać skurczeniu a w dłuższym okresie niewielkim odkształceniom w narożnikach, co jest naturalnym objawem starzenia się materiału. Odkształcenia płyt do 2mm od powierzchni placu nie stanowią podstawy do zgłaszania roszczeń z tytułu gwarancji i rękojmi.
- Kupujący traci uprawnienia z tytułu gwarancji i rękojmi jeżeli nie zawiadomi Sprzedającego na piśmie o wadzie w ciągu miesiąca od jej ujawnienia, a jeśli Kupujący jest przedsiębiorcą – jeśli nie zawiadomi sprzedającego niezwłocznie po wykryciu wady.
Zasady konserwacji i eksploatacji nawierzchni POLFLEX i POLFLEX Sport
- Nawierzchnia Polflex przeznaczona jest do instalacji na terenach rekreacyjnych.
- Na terenie, na którym znajduje się nawierzchnia należy wprowadzić zakaz palenia.
- Użytkowanie nawierzchni dozwolone jest tylko i wyłącznie w obuwiu o płaskich podeszwach. Niedozwolone jest poruszanie się po nawierzchni na rowerach, rolkach i innym sprzęcie sportowo – rekreacyjnym.
- Nawierzchni nie wolno punktowo obciążać ponieważ prowadzi to do przebicia nawierzchni.
- Nawierzchnię należy czyścić co najmniej 1 x w tygodniu poprzez zamiatanie, odkurzanie, mycie z użyciem właściwych do powstałych zabrudzeń detergentów. Przed użyciem danego detergentu należy wykonać próbę na małej powierzchni. Zaniechanie tego obowiązku może przyspieszyć zużycie nawierzchni oraz być podstawą do utraty gwarancji.
- Jeżeli na terenie placu zabaw z podłożem syntetycznym znajduje się piaskownica Użytkownik, Zarządca lub Właściciel ma obowiązek zamiatać i odkurzać nawierzchnię codziennie lub częściej jeżeli wymaga tego sytuacja. Zaniechanie tego obowiązku powoduje nadmierne ścieranie wierzchniej warstwy płyt, wnikanie piasku w głąb nawierzchni oraz utratę właściwości amortyzujących i powoduje utratę uprawnień do zgłaszania roszczeń z tytułu gwarancji.
- W okresie zimowym nawierzchnię można odśnieżać tylko i wyłącznie poprzez zamiatanie. Używanie łopat, szufli, itp. urządzeń może spowodować uszkodzenie wierzchniej warstwy nawierzchni.
- W okresie zimowym zalecamy wprowadzenie zakazu korzystania z placu zabaw ze względu na oblodzenie / zmarznięcie nawierzchni skutkujące zmniejszeniem właściwości amortyzujących i antypoślizgowych.
Kontrole:
- W trakcie eksploatacji nawierzchni należy przeprowadzać rutynowe kontrole wg poniższej specyfikacji:
- Codziennie – stan czystości i uszkodzenia nawierzchni,
- Dwa – trzy razy w roku: stan nawierzchni (integralność, brakujące elementy, odkształcenia),
- Jeden raz w roku: należy ocenić stopień zużycia i ogólny stopień bezpieczeństwa nawierzchni, wpływ działania czynników atmosferycznych.
- Wyniki dokonywanych przeglądów należy dokumentować.
- W przypadku stwierdzenia uszkodzenia nawierzchni należy niezwłocznie wyłączyć z użytkowania daną część nawierzchni do momentu usunięcia uszkodzeń.
- W przypadku występowania uszkodzeń lub innych niepokojących zjawisk w nawierzchni Użytkownik, Zarządca lub Właściciel ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Sprzedającego pod rygorem utraty uprawnień z tytułu gwarancji.