Strona główna >> Technologia >> Bezpieczne nawierzchnie

Najwyższej jakości płyty gumowe na plac zabaw

Coraz częściej na place zabaw wybierane są wysokiej jakości, bezpieczne nawierzchnie gumowe. Zapewniają one odpowiednią amortyzację upadku, są przesiąkliwe i antypoślizgowe. Charakteryzują się też doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne oraz wyjątkową estetyką.

Płyty syntetyczne POLFLEX mają zastosowanie na małych i dużych placach zabaw dla dzieci, terenach rekreacyjnych i sportowych. Nawierzchnia na plac zabaw jest wykonana z najwyższej jakości granulatów gumowych EPDM i SBR połączonych klejem poliuretanowym, w formie płyt o wymiarach 300mm x 300mm lub 500mm x 500mm. Dostępne są też elementy połówkowe płyt. Grubość nawierzchni syntetycznej na plac zabaw wynosi od 24mm do 105mm i każdorazowo powinna być dostosowywana do wysokości swobodnego upadku (HIC) projektowanych urządzeń. 

 

Właściwości amortyzujące płyt syntetycznych:

Grubość

[mm]

    HIC    

[m]

24 -
42 1,5
48 1,7
60 1,9
72 2,2
84 2,5
105 3,0

 

Każda płyta syntetyczna na plac zabaw zbudowana jest z dwóch warstw. Warstwa górna - użytkowa wykonana jest z kolorowych granulatów oraz warstwa dolna - amortyzująca wykonana z granulatu SBR.  

 

Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw POLFLEX dostępne są w dwóch wariantach jakościowych:

- Płyty z wierzchnią warstwą wykonaną z granulatu EPDM. Jest to kauczuk syntetyczny barwiony w masie. Dzięki temu nawierzchnia jest odporna na utratę koloru w trakcie użytkowania.

- Płyty z wierzchnią warstwa wykonaną z barwionego granulatu SBR. Jest to granulat pochodzący z recyklingu barwiony powierzchniowo klejem. W tym wypadku w miejscach intensywnego użytkowania kolor będzie ulegał wytarciu. Nie powoduje to jednak utraty właściwości amortyzujących nawierzchni.

 

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw przeznaczona jest do montażu na podbudowach betonowych i mineralnych. Nawierzchnia Polflex posiada certyfikat zgodności z normą PN-EN 1177:2009 wydany przez Instytut Sportu oraz Atest higieniczny PZH.

 

Certyfikaty

2 1